Γενικές πληροφορίες για το σχολείο μας

Το σχολείο μας είναι πρωινό.

Bρίσκεται στο οικοδομικό τετράγωνο που περικλείεται από τις οδούς Αγίου Νεκταρίου, Γ.Γεννηματά, Μεγάλου σπηλαίου και Ϊωνος Δραγούμη στη Γλυφάδα (είσοδος από Ίωνος Δραγούμη).

Στεγάζεται σε κτίριο που κατασκευάστηκε το 1986.

Διαθέτει 15 αίθουσες διδασκαλίας (12 μεγάλες και 3 μικρές), έντεκα από τις οποίες είναι εξοπλισμένες με διαδραστικούς πίνακες, εργαστήριο Η/Υ, εργαστήριο φυσικών επιστημών, αίθουσα τεχνολογίας, αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, αίθουσα προβολών, βιβλιοθήκη και γήπεδο μπάσκετ.

Το προαύλιο του σχολείου μας είναι έκτασης 3,5 στρεμμάτων και μεγάλο μέρος του είναι κήπος με δέντρα.satsxoleio

Χάρτης της ευρύτερης περιοχής:

Glyfada Map

"Δύο πράγματα είναι άπειρα. Το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το πρώτο έχω κάποιες αμφιβολίες."
A. Einstein