Στο πλαίσιο ενίσχυσης της εκπόνησης των προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων για το σχ. έτος 2014-2015 πραγματοποιήθηκε από  τη ΔΔΕ Δ΄ Αθήνας, ενημερωτική συνάντηση μεταξύ των εκπαιδευτικών που συντονίζουν/συμμετέχουν σε αντίστοιχα προγράμματα την Τρίτη 16 Δεκεμβρίου 2014 στο σχολείο μας με τη συμμετοχή όλων των σχολείων της Γλυφάδας.
Στη συνάντηση, οι εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία:
  • να περιγράψουν την πορεία της εξέλιξης των προγραμμάτων που υλοποιούν με τις μαθητικές ομάδες,
  • να ενημερώσουν τους συναδέλφους για τις επισκέψεις που πραγματοποίησαν ή προτίθενται να πραγματοποιήσουν,
  • να ανταλλάξουν ιδέες με συναδέλφους που εκπονούν ή εκπόνησαν κατά το παρελθόν προγράμματα με παρεμφερή θεματολογία

Το ξέρατε ότι  η εξάτμιση έχει σαν αποτέλεσμα την ψύξη?

Να γιατί κινδυνεύουμε να πάθουμε ψύξη όταν βγαίνουμε έξω με βρεγμένα μαλλιά ακόμη και αν είναι καλοκαίρι.